SEO Uzmanı

SEO Uzmanı Olarak Yaptıklarımız

Tüm web siteleri, Google arama için tamamen optimize edildiklerinden emin olmak için bir arama motoru optimizasyonu denetiminden geçer.

 
 

1. Anahtar kelime araştırması

Google arama için hedef pazarı, hedef anahtar kelimeleri, amaçları ve hedefleri anlamak için birlikte çalışıyoruz.

 
 

2. Yapılandırma

Uzman ekibimiz, her web sitesi için en iyi uygulamaları uygular. Sitenizin başarılı bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için meta başlıkları, alt etiketleri, robots.txt, sitemap.xml ve daha fazlasını yapılandırıyoruz.

 
 

3. Yapı optimizasyonu

İçeriğin konulara ve kategorilere göre düzgün bir şekilde düzenlenmesi için web sitelerimizi her zaman uygun bir URL ve kalıcı bağlantı yapısı için oluşturur ve optimize ederiz. Önceki bir web sitesinden SEO değerini korumak için yönlendirmeler eklenebilir.

 
 

4. Sosyal optimizasyon

Temel sosyal optimizasyon uygulanır, böylece bağlantılar paylaşıldığında web siteniz tüm platformlarda harika görünür ve böylece uygun meta bilgiler atfedilir.

 
 

5. Analitik ve izleme

Her ziyaretçiyi, her ölçümü, her dönüşümü görebilmeniz ve web siteniz, pazarlamanız ve işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında daha bilinçli kararlar alabilmeniz için Google Analytics ve izlemeyi kurduk.

SEO Nedir?

SEO türkçe’ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilmiştir. Bütün İnternet sitelerinin tek amacı, siteye eklenen içeriklerin Google, Yandex, Yahoo-Bing gibi yapılarda üst sıralarda olması ve daha fazla ziyaretçi çekmektir. Dolayısıyla yayın yapan her internet sitesi SEO uyumlu olmalı ve arama motoru optimizasyonlarına uyum sağlamalıdır. Eğer sağlamıyorsa bir SEO uzmanı ile çalışarak seo uyumlu hale getirilmelidir.

Freelance SEO uzmanı nedir?

Freelance SEO, İnternet sitenizde işlerin yolunda gitmediğini görüyor ve bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Freelance seo uzmanı internet sitenizdeki eksikleri analiz ederek bu eksiklerin giderilmesi için gerekli çalışmaları uzaktan freelance olarak yürüten kişilere denir. Freelance seo uzmanı bir firma bünyesinde değil kendi ofisinde yada home office dediğimiz çalışma mantığı ile web sitelerine uzaktan destek sağlamaktadır.

Freelance SEO hizmeti

Kurumsal, Blog, E-ticaret siteleriniz için freelance seo hizmeti alabilirsiniz. Aylık olarak danışmanlık alarak Google’da yükselmek ve rakipleriniz ile dijital ortamda yükselebilirsiniz. Her ne kadar bir uzmandan destek alıyor olsanız da aldığınız desteğin sürdürülebilir olmasını sağlayacak kişi tam olarak sizsiniz. Sürdürülebilirden kastım şu; Bir freelance seo uzmanı ile anlaştıktan sonra aydan aya para göndererek seo hizmeti alınmaz. İşinizi sürekli takip etmeli, rapor istemeli ve gerekli yerlerde çalıştığınız seo danışmanına işiniz ile alakalı yararlı fikirler vermelisiniz. En önemlisi ilgili kişi genel hatlarıyla sektörünüze ve hedef kitlenize hakim olmalıdır. Google Seo Uzmanı; web sitelerini Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarına ve kullanıcı ihtiyaçlarını analiz edip web sitesinin yazılım ve tasarımını en iyi hale getiren kişilerdir. Buğra Yazar ile başarıyı yakalayabilme şansınız nedir? Oldukça yüksek. Arama Motorlarında yükselmek ve marka değerinizi artırmak istiyorsanız Buğra Yazar ile çalışın. Buğra ile çalışmak size seo’dan önce samimiyet ve etik çalışma prensibi kazandırır. İnternet siteniz kendisine aitmiş gibi çalışma yapar ve uyarılarını da bu yönde size iletir.

SEO çalışmaları için ne yaparım?

İnternet Sitesi analizi gerçekleştiririm. Eksikleri tespit eder ve giderilmesini sağlarım. Google Search Console ve Analytics optimizasyonlarını yaparım. Eksikleri belirler ve uyarılarımı iletirim. Devamında da eksikleri gideririm. Rakip analizi yaparak daha başarılı yol çizip rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlarım. Site dışı SEO çalışması için bütçe onayı ile birlikte yol haritası planlar ve plan doğrultusunda periyodik çalışma tablosu paylaşırım. İnternet sitenizin güvenliği için site içi kontrolleri sağlarım. Gerekli analizler tamamlandıktan sonra güvenlik için çalışmalar yürütürüm. İnternet sitenizin performans artışını raporlarım.

Site içi SEO

Site içi SEO, web sitesinde yazılım ve tasarıma ait tüm alanları içermekle beraber en önemli kısmı arama motoru uyumlu özgün içeriklerdir. Site içi SEO, sektörünüzün, hedef kitlenizin, anahtar kelimelerinizin, web sitenizin doğru analizi sonrasında gerçekleştirilmelidir. … Site içinde yapılması gereken SEO çalışmalarının onlarca aşaması vardır. Site içi SEO ayarları sağlıklı yapılmamış web siteleri için, Site dışı backlink çalışmalarının etkisi az olacaktır.

 

Site dışı SEO

Site dışı SEO, bir web sitesinin Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında üst sıralarda yer alması için kullanıcı odaklı yapılan profesyonel markalaşma çalışmalarını ifade eder. Site dışı SEO‘da en önemli şey otoriter ve kaliteli sitelerden sağlanan referans link yani backlink bağlantısıdır. Sağlıklı yürütülen İnternet sitenizin dış kaynaklarla beslenerek güçlenmesini ve sıralamalarda yukarıya doğru tırmanmasını sağlar.

İnternet siteniz var ve içerik konusunda kendinize güveniyor olsanız da site içi ve site dışı seo konusunda ne yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka bir SEO Uzmanından destek almalısınız.

Seo Uzmanı Nedir?

 

SEO Uzmanı çalıştığı marka, firma veya ajansta sorumlu olduğu web sitelerini arama sonuçlarında anahtar kelimelerde üst sıralara çıkarmaya yönelik yaptığı çalışmalara SEO çalışması adı verilir. SEO çalışmasının amacı mevcut web sitesinin organik trafiği arttırmak ve bu trafiği ziyaretçilerin ürün ve hizmet satın almasını sağlayarak gelire çevirmeyi hedefler. Tüm bu süreci yöneten kişiye seo uzmanı yada seo danışmanı denir. Sektörde kendisini SEO Uzmanı olarak tanıtan birçok kişi var. Bu kişiler bir şekilde SEO ile alakalı olsalar bile tam anlamıyla SEO Uzmanı unvanını taşıyan kişiler olmayabilir. İşte bu sebeple SEO konusunda hizmet alacaksanız para kaybı yaşamamak adına SEO konusunda deneyimli, rapor sunan ve başarılı olan seo ajanslarını veya freelance seo uzmanlarını tercih etmelisiniz.

SEO hizmeti almak için  SEO Hizmeti sayfama göz atabilirsiniz.

 

Neden SEO Uzmanı ile Çalışmalısınız?

SEO Uzmanı, SEO çalışmalarını belli bir sıralama ve hiyerarşik sisteme göre uygular. Sitenizin yükselişi tesadüflere dayanmaz. Özellikle forumlarda satılan SEO paketleri sitenize faydadan çok site sağlığına zarar verebilir. Bu tip sözde seo çalışmaları yüzünden sitenizin google tarama bütçesini azaltmış olursunuz. Bknz: Tarama bütçesi nedir?

 

SEO Uzmanı Nasıl Seçilir?

SEO konusunda forumlarda veya Google’da araştırmalar yaparken sık sık seo paketleri göreceksiniz. Bu paketler aslında SEO’yu tam anlamıyla tanımlamaz. Bu yüzden de yetersizdir. Yine bu açıklamaya bağlı olarak SEO Uzmanı kavramı, bu tür eksik yönlendirmeler sebebiyle ülkemizde yeterli değeri görememektedir.

Peki, ciddi ciddi bir uzmana danışmak ve işinizi profesyonel yürütmek istiyorsunuz. SEO Uzmanını nasıl seçeceksiniz?

SEO Uzmanında Olması Gereken Kriterler

 

  • Arama motorlarının çalışma şeklini bilir,
  • Site içi SEO konusunu bilir,
  • Site dışı SEO konusunu bilir,
  • Anti SEO konusunda tecrübelidir,
  • Arama Motoru Optimizasyonlarını yapar,
  • Yapısal kodlama konusunda tecrübelidir,
  • Google Algoritmalarını yakından takip eder,
  • Algoritma güncellemelerini hızlıca uygulamaya sokar,
  • Hedef anahtar kelimelerde yükselmek için planlı stratejiler yürütür,
  • Sonuç odaklı çalışma yapar

Yukarıdaki nitelikler SEO Uzmanında olması gerekir. Bu kriterlere sahip olmayan kişilerle SEO konusunda çalışma yapılmamalıdır. Unutulmamalıdır ki, SEO konusunda zorlu sektörler için aylarca çalışma yapılabilmektedir. SEO konusu İnternet siteleri için bir süreçtir. Bu süreçte uzmanından destek almak her zaman planlı seo stratejilerinin arasında yer almalıdır.

SEO Uzmanının Başarı Hikayelerini Araştırın

SEO Uzmanları, yaptıkları başarılı işleri referans olarak kullanırlar. Bu referanslarla irtibat sağlayarak, İnternet sitesi için hedefledikleri sonuçları alıp almadıkları öğrenilebilir.

Başa dön tuşu