SEO

 • SEO Uzmanı Olmak İçin Nereden Başlamalıyım?

  SEO uzmanı olmak isteyen ama bu mesleği bilmeyenler için bir kaç şey karaladım. Yazarken çok keyif aldım sizde okurken keyif alırsınız umarım. Nasıl SEO Uzmanı Olunur? SEO uzmanı olmak için öncelikle bolca araştırma yapmalısınız. Bu araştırmalarınız doğru kaynaklar olmalı, aksi halde verim almanız pek mümkün olmaz. Eğer İngilizce bilginiz varsa yurtdışındaki kaynaklardan faydalanıp SEO haberlerini takip edebilir ve algoritma değişikliklerinden…

  Devamını Oku »
 • wordpress-site-haritasi-olusturma

  WordPress Site Haritası Oluşturma

  WordPress site için, nasıl site haritası oluştururuz ve bunu sitemize nasıl entegre edilir?

  Devamını Oku »
 • seo-nedir

  SEO Nedir? Adım Adım SEO

  Bir süredir çeşitli facebook, linkedin, whatsapp, trello gibi gruplarda herkes SEO'nun arama motorları için yapıldığını söyleyip duruyor. Bunları söyleyen kişilerde öyle sıradan insanlar değil. SEO uzmanı yada seo firması diye kendisini tanıtan kişiler. Şimdi ben size yok öyle değilde böyledir diyip uzun uzadıysa SEO nedir diye anlatmayacağım.

  Devamını Oku »
 • internal-link-nedir

  Internal Link (Dahili Bağlantı) Nedir?

  Hepinize iyi haftasonlar! Bugün dilimin döndüğü kadar Internal Link (Dahili Bağlantı) Nedir? konusunu anlatacağım. Keyifli okumalar.

  Devamını Oku »
 • wordpress-sayfa-linkini-degistirme

  WordPress Sayfa Linkini Değiştirme

  Merhaba Arkadaşlar, WordPress Dersleri eğitim serisinde bugün WordPress sitemizden bir yazıyı veya sayfanın linkini(URL) nasıl değiştireceğimizi, eski linkleri yeni linklere nasıl yönlendireceğimizi anlatacağım. Ayrıca eski google indexlerini nasıl sileceğinizi de bonus olarak videoya ekledim

  Devamını Oku »
 • Web Sitesi Arama Motorlarına Nasıl Eklenir?

  Web Sitesi Arama Motorlarına Nasıl Eklenir?

  YouTube video eğitim serisine kaldığım yerden devam ediyorum. Bu haftaki eğitim konusunu Arama motoru Google'a nasıl site eklenir? içindi. Dersleri biraz daha genişletip Yandex, Bing WebMaster Tools ve Google Analytics, Yandex Metrixa araçlarına yani tüm arama motorlarına site kayıt konularını da anlattım. Arama motorlarına site eklemeyi bilmeyenler için rehber tadında bir video oldu.

  Devamını Oku »
 • anahtar-kelime-arastirma-ve-analiz-araclari

  Anahtar Kelime Araştırma ve Analiz Araçları

  SEO çalışması yapan kişiler için birbirinden güzel ücretli ve ücretsiz anahtar kelime bulma ve araştırma araçlarını paylaşıyorum.

  Devamını Oku »
 • htaccess-ile-www-kaldirma-ekleme

  Htaccess ile www Kaldırma / Ekleme

  Merhaba arkadaşlar, bu yazımda htacess dosyalarının en çok kullanılan kodlarından www yönlendirmeyi anlatacağım. Bir çok projemde sürekli ihtiyacım oluyor bende hem elimin altında dursun hemde işine yarayan alıp kullansın diye bloguma yazmak istedim.

  Devamını Oku »
 • WordPress Ping Servisleri

  WordPress Ping Servisleri

  Ping servisleri, WordPress siteler için arama motorlarına web sitenizin içeriğinin güncellendiğini bildirmek için kullandığı bir mekanizmadır. WordPress Ping Servislerini kullanarak yayınladığınız içerikleriniz Google, Yandex, Bing gibi arama motorları tarafından daha hızlı indexlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Devamını Oku »
 • spam-skoru-nedir

  Spam Skoru (Spam Score) Nedir?

  Spam Skoru Nedir? Spam skoru, MOZ tarafından geliştirilmiş bir algoritmadır. Spam skoru size link aldığınız sitelerin kalitesini öğrenerebilir ve sitenize zarar verecek sitelerden link almamanız için ön bir bilgi verir. Spam Skoru Nasıl Ölçülür? Spam skorunu merak ettiğiniz sitenin adresini moz.com’daki tarama bölümüne girerek öğrenebilirsiniz. Sıkça Kullanılan Spam Çeşitleri Search Spam: Arama Motorunu Manipüle Etme Arama motorlarının nihai amacı tüketici…

  Devamını Oku »
Başa dön tuşu