Domain ve Hosting Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Domain seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır. Domain, kısa ve akılda kalıcı olmalı ve en önemlisi ise sektörünüzü anlatıyor olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra domain seçimi SEO çalışmalarının da temelini oluşturmaktadır. Domaininizin akılda kalıcı olmasını istiyorsanız jenerik domainler seçmelisiniz. Bunlara örnek verecek olursak, trendyol.com, cimri.com, epey.com gibi. Dikkat edilecek olursa bu domainler hedef kitleye uygun, kısa ve jeneriktir.

Alan Adınız Markanız İçin Uygun mu?

Seçtiğiniz domain markanıza uygun mu, öncelikle buna dikkat etmeniz gerekir. Seçtiğiniz domain ya da alan adı markanıza uygun değil ve başka bir hedef kitleyi anlatıyorsa yapılan yatırım çok da karlı olmayacaktır. Markanızla uyumlu olan domain seçmeniz sizi rakiplerinizde bir adım öne çıkaracaktır.

SEO’nun Yapıtaşı Hosting

Sitenizi kurarken performansı düşük bir hosting ile başlamak, birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Türkiye’de birçok web sitesi hosting seçimi nedeniyle maalesef ki istediği başarıyı yakalayamamaktadır. Hostingin önemini basit bir örnekle açıklamak gerekirse, rutin bir trafikte sorunsuz olarak çalışan web siteniz, yaptığınız sosyal medya kampanyaları nedeniyle aniden trafiğin artması ile ya yavaşlar ya da çöker. İşte bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için hosting seçiminizi dikkatli yapmalısınız.

Normal şartlarda bir web sitesi kurmak için, hosting, domain ve web tasarım için oldukça yüksek ücretler ödenebilmektedir. Ancak bu hizmeti benden alırsanız WordPress hosting paketleri ile çok daha ucuz maliyetli bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

 

 

Önceki yazı
Markanızın bir hikayesi var mı?
Sonraki yazı
SEO Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

WordPress Referanslarımızı İnceleyin!
1.000’den fazla müşteri için oluşturduğumuz güzel web sitelerinden bazılarına göz atın.
WordPress desteği ve bakımı sunuyoruz
WordPress uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından desteklenen planlarla devam eden bakımın stresinden kurtulun.

İlgili Makaleler

Google Değerlendirme Notu
5.0
185 yoruma göre
js_loader