Web Tasarım Geliştirme

Domain ve Hosting Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Domain seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli konu vardır. Domain, kısa ve akılda kalıcı olmalı ve en önemlisi ise sektörünüzü anlatıyor olmalıdır. Tüm bunların yanı sıra domain seçimi SEO çalışmalarının da temelini oluşturmaktadır. Domaininizin akılda kalıcı olmasını istiyorsanız jenerik domainler seçmelisiniz. Bunlara örnek verecek olursak, trendyol.com, cimri.com, epey.com gibi. Dikkat edilecek olursa bu domainler hedef kitleye uygun, kısa ve jeneriktir.

Alan Adınız Markanız İçin Uygun mu?

Seçtiğiniz domain markanıza uygun mu, öncelikle buna dikkat etmeniz gerekir. Seçtiğiniz domain ya da alan adı markanıza uygun değil ve başka bir hedef kitleyi anlatıyorsa yapılan yatırım çok da karlı olmayacaktır. Markanızla uyumlu olan domain seçmeniz sizi rakiplerinizde bir adım öne çıkaracaktır.

SEO’nun Yapıtaşı Hosting

Domain ve Hosting seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler
Domain ve Hosting seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Sitenizi kurarken performansı düşük bir hosting ile başlamak, birçok sorunu da beraberinde getirecektir. Türkiye’de birçok web sitesi hosting seçimi nedeniyle maalesef ki istediği başarıyı yakalayamamaktadır. Hostingin önemini basit bir örnekle açıklamak gerekirse, rutin bir trafikte sorunsuz olarak çalışan web siteniz, yaptığınız sosyal medya kampanyaları nedeniyle aniden trafiğin artması ile ya yavaşlar ya da çöker. İşte bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için hosting seçiminizi dikkatli yapmalısınız.

Normal şartlarda bir web sitesi kurmak için, hosting, domain ve web tasarım için oldukça yüksek ücretler ödenebilmektedir. Ancak bu hizmeti benden alırsanız WordPress hosting paketleri ile çok daha ucuz maliyetli bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Referans linkimiz ile almak isterseniz;

Tüm WordPress Hosting alımlarında geçerli olan %20 indirim kuponu: sekmenet2020

https://www.sekme.net/tr/kategori/wordpress-hosting

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu