WordPress

WordPress Son Yazıları Listeleme Kodu

WordPress’te Son Yazıları istediğimiz yerde gösterme

WordPress sevenler derneği başkanı olarak(bu yetkiyi kendi kendime verdim) bu küçük ama etkili kodu sizinle paylaşmaktan büyük memnuniyet duyarım 🙂 Denedim %100 çalışıyor merak etmeyin 🙂

Aşağıdaki WordPress kodunu WordPress sitenizde son yazıları göstermek istediğiniz alana yapıştırmanız yeterli olacaktır. Gerisini WordPress hallediyor zaten.

<?php query_posts('showposts=10'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>">
<?php the_title(); ?></a>
<?php endwhile;?> 

Yukarıda verdiğim wordpress son yazıları çekme kodu ile sitenize eklemiş olduğunuz son 10 yazıyı istediğiniz yerde gösterebilirsiniz. Farklı şekillerde göstermek için kendi CSS kodlarınızla oluşturabilirsiniz.

Siteniz kod eklemeyi bilmiyorsanız WordPress Siteye Kod Nasıl Eklenir? yazısını tıklayarak hemen öğrenebilirsiniz.

Kafanıza takılan şeyleri her zamanki gibi yorumlarda belirtin. Elimden geldiği kadar yardımcı olurum 🙂

İyi Kodlamalar! 🙂

İlgili Makaleler

11 Yorum

 1. çok işime yarayan bir kod oldu. WordPress tüm yazıları listeleme ve çekme işlemi yaparken çok zorlanıyordum. çözümünü buldum.

 2. Elinize saglik. Erişilebilir bir içerik olmuş. Herkes neyi nasıl arayacağını bilemiyor bazen. Bu yaklaşımınızı beğeniyorum. Uzman olmayan kişilerin de ulaşabileceği cümleler ile açıklamanız çok doğru bence

   1. Mesut hocam
    Eğer temada widgetleri varsa hazır widgetlerle yapılır yoksa bu işi gören pluginlerin araştırılması lazım. hiçbiri yoksa kod ile manuel yazılmalı

    1. Merhaba Betül Hanım,
     Son yazılarda bir yazının görünmesini istiyorsanız onu sayfa olarak değil yazı olarak yayınlamanız gerekmektedir. Daha sonra Görünüm > Bileşenler > Son Yazılar widgetini aktif hale getirebilirsiniz.

 3. Merhabalar, paylaşım için teşekkürler. Bir sorum olacak, yeni bir sayfa ekledim ve bu sayfadaki yazının “son yazılar” kısmında görünmesini istemiyorum, sayfa da sitede yer almaya devam etmeli, bunu nasıl yapabileceğimi henüz bulamadım, bir öneriniz var mı? Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu