SEO Danışmanı

Tüm web siteleri, Google arama için tamamen optimize edildiklerinden emin olmak için bir arama motoru optimizasyonu denetiminden geçer.

1. Anahtar kelime araştırması

Google arama için hedef pazarı, hedef anahtar kelimeleri, amaçları ve hedefleri anlamak için birlikte çalışıyoruz.

2. Yapılandırma

Uzman ekibimiz, her web sitesi için en iyi uygulamaları uygular. Sitenizin başarılı bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için meta başlıkları, alt etiketleri, robots.txt, sitemap.xml ve daha fazlasını yapılandırıyoruz.

3. Yapı optimizasyonu

İçeriğin konulara ve kategorilere göre düzgün bir şekilde düzenlenmesi için web sitelerimizi her zaman uygun bir URL ve kalıcı bağlantı yapısı için oluşturur ve optimize ederiz. Önceki bir web sitesinden SEO değerini korumak için yönlendirmeler eklenebilir.

4. Sosyal optimizasyon

Temel sosyal optimizasyon uygulanır, böylece bağlantılar paylaşıldığında web siteniz tüm platformlarda harika görünür ve böylece uygun meta bilgiler atfedilir.

5. Analitik ve izleme

Her ziyaretçiyi, her ölçümü, her dönüşümü görebilmeniz ve web siteniz, pazarlamanız ve işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında daha bilinçli kararlar alabilmeniz için Google Analytics ve Google Search Console kurulumları yapıyoruz.

Arama motorları nasıl çalışır?

Biri arama yaptığında algoritma olarak adlandırılan arama motoru yazılımı arama yapan kişinin aradığı bilgileri sağlama olasılığı en yüksek olan sonuçları bulmak için dizine eklediği internet sayfalarını, resimleri, videoları ve ücretli reklamları işler, sonuçları sıralar ve görüntüler. Arama sonuçları sayfaları bazen SERP’ler olarak anılır. Alakalı tüm ücretli reklamlar genellikle sayfanın en üstünde görüntülenir. Bunu, bazen sayfanın alt kısmında daha fazla reklamla birlikte görsel sonuçları ve diğer sonuçlar takip eder.

Organik listeler (SERP) nedir?

Organik listeler, görüntülenen ücretsiz sonuçlardır. Ücretli reklamlardan onları ayıran listenin önünde reklam kelimesinin olmamasıdır. Sayfadaki reklamlar gibi, genellikle bir başlık, sayfanın açıklaması, web sayfasına bağlantı ve site adını içerir. Arama motorunun aramayla en alakalı olduğunu düşündüğü organik liste, organik sonuçların en üstünde yer alır ve daha az alakalı sonuçlar daha aşağıda görüntülenir.

Her arama motoru sonuç sayfası, 10 adede kadar ücretsiz arama sonucu listesi görüntüleyecektir.
İlk sayfada görüntülenmeyen diğer tüm sonuçlar önem sıralarına göre diğer sayfalarda sıralanacaktır.

Sitelerin arama sıralamasında olabildiğince üstte görünmesi için ne yapmalısınız?

Bir internet sitesi için SEO kullanmakla ilgili dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Sayfanızın sıralamada üstte görülebilmesi için en önemli noktalardan biri hedef kitlenizin veya müşterilerinizin internette neleri arama olasılığının olduğunu anlamak ve onların aramalarına yönelik içerikler üretmektir.

Arama sonuçlarında sıralanacak olan içeriğin türü birçok etkene bağlıdır.

Bu etkenler, sitenizin yapısı, müşterilerin ne aradığı ve sayfanızın aradıklarıyla ne kadar alakalı olduğudur. Örneğin, “indirimli tasarım güneş gözlükler” için arama yapan bir kişi, büyük olasılıkla tasarım güneş gözlüklerinin resimlerini ve indirimli fiyatlarını gösteren bir internet sayfasını ziyaret etmek isteyecektir. Üst sıralarda yer almak için, sayfanızın tasarım güneş gözlüklerini görüntülemesini ve indirim, tasarruf gibi kelimeleri içeren açıklamalara sahip olması gerekir.

Anahtar kelimeler terimi ne anlama gelir?

SEO açısından düşünüldüğünde anahtar kelimeler, ürün veya hizmetlerinizi ararken insanların kullandıkları kelimeler ve kelime öbekleridir. Bunlar bazı durumlarda çok spesifik, bazense çok genel olabilir. Tasarım güneş gözlüklerini arayan biri, erkekler veya kadınlar için arma yapıyor olabilir; farklı renk ve desende gözlükler de arıyor olabilir. Sayfanız, insanların aradığı anahtar kelimeleri ve terimleri içeriyorsa tıklanma olasılığı daha yüksektir.

Müşterilerinizin arama yapabileceği kelimeleri düşünmenin yanında insanların aynı şeyi aramak için birçok farklı kelime kullanacağını da aklınızda bulundurmalısınız. Bir müşteri kahverengi çanta yazarken bir diğeri kahverengi el çantası ve bir başkası kahve küçük çanta yazabilir. Bu yüzden sitenizdeki metin ve resim açıklamalarına en sık kullanılan terimleri dahil etmelisiniz.

SEO’yu geliştirmek için anahtar kelimeleri nerede kullanmalısınız?

Sitenizdeki her sayfanın benzersiz bir başlığı, açıklaması ve anahtar sözcükleri olmalıdır. Anahtar kelimeleri mümkünse sayfa başlığının bir parçası olarak, sayfa açıklamasında ve sayfanın başlangıcına yakın metinde kullanmanız gerekir. Bir resmi açıklamak için kullanılan metne ana anahtar kelimeyi eklemeyi deneyebilirsiniz. Bir sayfadaki altyazılar, anahtar kelimeleri kullanmak için uygun olan başka bir yerdir. Ancak sayfaları anahtar kelimelerle doldurmamalısınız.

SEO için başka ne önemlidir?

Bir internet sitesi için SEO kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar, kendi sitenizdeki sayfalar arasındaki linkler ve kendinize ait olmayan sitelerden sizin sitenize yönlendiren linklerdir. Etkili bir şekilde SEO kullanmak için öncelikle müşterilerinizin ne öğrenmek istediğini, hangi sorunlara çözüm aradıklarını ve arama yaparken hangi terimleri kullanacaklarını bilmeniz gerekir.

Başa dön tuşu