SEO Danışmanı

WordPress web tasarım ve geliştirme ajansı olarak 200’den fazla 5 yıldızlı müşteri yorumu ve 1.000’den fazla referans ile hizmetinizdeyiz.

İletişim Formu
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.


  Google için optimize ediyoruz

  Tüm web siteleri, Google arama için tamamen optimize edildiklerinden emin olmak için bir arama motoru optimizasyonu denetiminden geçer.

  1. Anahtar kelime araştırması

  Google arama için hedef pazarı, hedef anahtar kelimeleri, amaçları ve hedefleri anlamak için birlikte çalışıyoruz.

  2. Yapılandırma

  Uzman ekibimiz, her web sitesi için en iyi uygulamaları uygular. Sitenizin başarılı bir şekilde konumlandırılmasını sağlamak için meta başlıkları, alt etiketleri, robots.txt, sitemap.xml ve daha fazlasını yapılandırıyoruz.

  3. Yapı optimizasyonu

  İçeriğin konulara ve kategorilere göre düzgün bir şekilde düzenlenmesi için web sitelerimizi her zaman uygun bir URL ve kalıcı bağlantı yapısı için oluşturur ve optimize ederiz. Önceki bir web sitesinden SEO değerini korumak için yönlendirmeler eklenebilir.

  4. Sosyal optimizasyon

  Temel sosyal optimizasyon uygulanır, böylece bağlantılar paylaşıldığında web siteniz tüm platformlarda harika görünür ve böylece uygun meta bilgiler atfedilir.

  5. Analitik ve izleme

  Her ziyaretçiyi, her ölçümü, her dönüşümü görebilmeniz ve web siteniz, pazarlamanız ve işletmeniz veya kuruluşunuz hakkında daha bilinçli kararlar alabilmeniz için Google Analytics ve Google Search Console kurulumları yapıyoruz.

  SEO Danışmanlık Hizmeti

  Arama motoru optimizasyonu uzmanlarından oluşan ekibimiz, web sitenizi Google için optimize edecektir.

  Arama motoru optimizasyonu

  Arama motorlarında bulunmanıza yardımcı olmak için yerinde SEO denetimleri sağlıyoruz.

  Araştırma ve Geliştirme

  Müşterilerimizle, yerinde arama motoru optimizasyonu denetimleri için hedefler ve hedefler geliştirmek için çalışıyoruz.

  Uygulama

  Müşterimizin sitesinin her bir bölümünü belirli amaç ve hedefleri için optimize etmeye yardımcı olmak için sürecimizi uyguluyoruz.

  İzleme ve ayarlamalar

  Arama motoru optimizasyonu çabalarının başarılı ve bilgilendirici olmasını sağlamak için müşterilerimizin temel ölçümleri izlemelerine yardımcı oluyoruz.

  Arama motorları nasıl çalışır?

  Biri arama yaptığında algoritma olarak adlandırılan arama motoru yazılımı arama yapan kişinin aradığı bilgileri sağlama olasılığı en yüksek olan sonuçları bulmak için dizine eklediği internet sayfalarını, resimleri, videoları ve ücretli reklamları işler, sonuçları sıralar ve görüntüler. Arama sonuçları sayfaları bazen SERP’ler olarak anılır. Alakalı tüm ücretli reklamlar genellikle sayfanın en üstünde görüntülenir. Bunu, bazen sayfanın alt kısmında daha fazla reklamla birlikte görsel sonuçları ve diğer sonuçlar takip eder.

  Organik listeler (SERP) nedir?

  Organik listeler, görüntülenen ücretsiz sonuçlardır. Ücretli reklamlardan onları ayıran listenin önünde reklam kelimesinin olmamasıdır. Sayfadaki reklamlar gibi, genellikle bir başlık, sayfanın açıklaması, web sayfasına bağlantı ve site adını içerir. Arama motorunun aramayla en alakalı olduğunu düşündüğü organik liste, organik sonuçların en üstünde yer alır ve daha az alakalı sonuçlar daha aşağıda görüntülenir.

  Her arama motoru sonuç sayfası, 10 adede kadar ücretsiz arama sonucu listesi görüntüleyecektir.
  İlk sayfada görüntülenmeyen diğer tüm sonuçlar önem sıralarına göre diğer sayfalarda sıralanacaktır.

  Sitelerin arama sıralamasında olabildiğince üstte görünmesi için ne yapmalısınız?

  Bir internet sitesi için SEO kullanmakla ilgili dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Sayfanızın sıralamada üstte görülebilmesi için en önemli noktalardan biri hedef kitlenizin veya müşterilerinizin internette neleri arama olasılığının olduğunu anlamak ve onların aramalarına yönelik içerikler üretmektir.

  Arama sonuçlarında sıralanacak olan içeriğin türü birçok etkene bağlıdır.

  Bu etkenler, sitenizin yapısı, müşterilerin ne aradığı ve sayfanızın aradıklarıyla ne kadar alakalı olduğudur. Örneğin, “indirimli tasarım güneş gözlükler” için arama yapan bir kişi, büyük olasılıkla tasarım güneş gözlüklerinin resimlerini ve indirimli fiyatlarını gösteren bir internet sayfasını ziyaret etmek isteyecektir. Üst sıralarda yer almak için, sayfanızın tasarım güneş gözlüklerini görüntülemesini ve indirim, tasarruf gibi kelimeleri içeren açıklamalara sahip olması gerekir.

  Anahtar kelimeler terimi ne anlama gelir?

  SEO açısından düşünüldüğünde anahtar kelimeler, ürün veya hizmetlerinizi ararken insanların kullandıkları kelimeler ve kelime öbekleridir. Bunlar bazı durumlarda çok spesifik, bazense çok genel olabilir. Tasarım güneş gözlüklerini arayan biri, erkekler veya kadınlar için arma yapıyor olabilir; farklı renk ve desende gözlükler de arıyor olabilir. Sayfanız, insanların aradığı anahtar kelimeleri ve terimleri içeriyorsa tıklanma olasılığı daha yüksektir.

  Müşterilerinizin arama yapabileceği kelimeleri düşünmenin yanında insanların aynı şeyi aramak için birçok farklı kelime kullanacağını da aklınızda bulundurmalısınız. Bir müşteri kahverengi çanta yazarken bir diğeri kahverengi el çantası ve bir başkası kahve küçük çanta yazabilir. Bu yüzden sitenizdeki metin ve resim açıklamalarına en sık kullanılan terimleri dahil etmelisiniz.

  SEO’yu geliştirmek için anahtar kelimeleri nerede kullanmalısınız?

  Sitenizdeki her sayfanın benzersiz bir başlığı, açıklaması ve anahtar sözcükleri olmalıdır. Anahtar kelimeleri mümkünse sayfa başlığının bir parçası olarak, sayfa açıklamasında ve sayfanın başlangıcına yakın metinde kullanmanız gerekir. Bir resmi açıklamak için kullanılan metne ana anahtar kelimeyi eklemeyi deneyebilirsiniz. Bir sayfadaki altyazılar, anahtar kelimeleri kullanmak için uygun olan başka bir yerdir. Ancak sayfaları anahtar kelimelerle doldurmamalısınız.

  SEO için başka ne önemlidir?

  Bir internet sitesi için SEO kullanırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar, kendi sitenizdeki sayfalar arasındaki linkler ve kendinize ait olmayan sitelerden sizin sitenize yönlendiren linklerdir. Etkili bir şekilde SEO kullanmak için öncelikle müşterilerinizin ne öğrenmek istediğini, hangi sorunlara çözüm aradıklarını ve arama yaparken hangi terimleri kullanacaklarını bilmeniz gerekir.

  Şirketimizin kurumsal web sitesinin taşınma işlemi için işinde tecrübeli, ciddi ve vizyoner birisi ile çalışmayı istiyorduk. Bu süreçte bir çok kişi ve firma ile görüştük ve uzun araştırmalar sonucunda Buğra beyle calismaya karar verdik. Karar verdikten sonra hiç bir ticari baskılama ve ticari söylemlere maruz kalmadan uzun uzun online toplantılar yapıp notlar aldık ve süreci başlattık. Süreç zarfında birbirimizi daha iyi anlamak, aynı sayfada kalmak icin günde 3-4 kez online toplantı, onlarca WhatsApp yazışması ve telefon görüşmesi yapmak zorunda kaldık. Buğra beyin buradaki ilgisi, derdimizi anlama cabası ve gerçekten ama gerçekten bir gün olsun bizi idare eder gibi davranmaması son derece zarif ve hizmet sektöründe eşine az rastlanır bir tutumdu. 3 ayın sonunda projemiz sona erdi ve ortaya çıkan sonuçtan, süreçten çok ama çok memnun kaldik. İyi ki Buğra beyden hizmet almışız. Güvenilir, yetkin ve iyi niyetli çalışması için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Herkese tavsiye ederiz…

  Umut Sayar
  Founder
  SaltVisa

  Buğra Bey baştan sona, işini ince ince takip eden biri. Aynı zamanda, zaman programlaması da çok başarılı. Ben kendisinden hizmet aldığım için fazlasıyla memnunum. Tartışmasız. Kendisini de çevreme anlatırken aklımda soru işareti yok. Emeklerine sağlık Buğra Bey. İşleriniz açık olsun.

  Ali Arif Akçaoğlu
  Kurucu
  ITUClass

  Kendilerinden WordPress websitesi hizmeti aldık ve çok memnun kaldım. Şimdiye kadar çalıştığım en müşteri odaklı firmalardan birisiydi. Sürekli ürünümüzü geliştirmek için öneriler yapan, her zaman ulaşılabilir bir yazılımcı Buğra bey. Destekleri için çok teşekkür ediyorum.

  b1
  Burak Altuğ Semercioğlu
  Digital Experience & HR Technologies Manager

  Excellent price-performance & style. Highly recommend Buğra Yazar for your modern website! (+ top notch advice on all things digital)

  Jerome Zois
  Principal
  Teklas Ventures