Web Tasarım Uzmanı

Web Sitesi Tasarımcısı Nedir?

İnternet sitelerinin yenilenmesi, düzenlenmesi ve bakımını yapan kişilere web sitesi tasarımcısı denir. Teknik konularda bilgi sahibi ve problem çözme konusunda başarılıdırlar. Web tasarımcılar freelance veya şirket olarak iki gruba ayrılmaktadır.

Bir web sitesi; bir firmanın düşündüklerinin veya hayal ettiklerinin belirli bir tasarım üzerinde düzenlendiği, bir hedefin amaçlandığı, belirli ilkeler tarafından yönlendirilen, düzenlenen ve sonuç olarak tüm bu adımların bir yazılımla tamamlandığı işlemler bütünüdür. Tüm bu işlemlerin tasarım sürecini gerçekleştiren kişiye ise web sitesi tasarımcısı adı verilir.

Yani, bir web tasarımcı, internet sitesi çalışması yapılırken neyin daha iyi olacağını, kullanıcılar tarafından neyin daha kolay kullanılacağını ve genel işleyişte daha başarılı olabilmek adına neyin daha gerekli olduğunu anlatan, atılacak olan her adımı çözme ve yürütme yeteneğine sahip olan sektör çalışanlarıdır.

Web tasarımcısının yenilikçi, estetik duyguya sahip ve güncel olması beklentiler arasındadır. Kısaca web tasarımcı kimdir derseniz: web tasarım konusunda teknik bilgiye sahip, problem çözme yeteneği olan web siteleri sahiplerinin ihtiyaçlarını gideren kişilerdir diyebiliriz.

Web Sitesi Tasarımcısı Ne İş Yapar?

Bir web tasarımcı, sitenizin baştan sona her aşamasını tamamlar. İnternet siteniz için bir yol haritası çıkartıp, müşteri ve hedef kitlenize göre sitenin tasarım ve yazılım mimarisini oluşturur.  Hatta işi sadece siteyi tamamlamakla da bitmez. Gerektiğinde bakım ve güncelleştirmeler için sürekli dirsek teması halinde olmanız gereken kişilerden biridir.

İnternet sitesi oluşturma ve geliştirme süreçlerinde veri kaybı olmaksızın hizmet almak isterseniz, web tasarım hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Web tasarım uzmanı olarak en büyük önceliğimiz arzu ettiğiniz gibi bir web sitesi tasarlamaktır. Bunun için misyonunuzu, vizyonunuzu ve hedeflerinizi öncelik olarak alırız. Sitenizi ziyaret edecek olan kişilerin sizleri doğru bir şekilde tanımasını sağlar ve hizmet etmek istediğiniz noktalara kolayca ulaşabilmelerini sağlarız.
 • Web tasarımında estetik görünüm önemli bir konudur. Bu sebeple size ve amacınıza uygun renkleri, yazı tipini, düzeni ve görüntüleri seçeriz. Bu sizin web sitenizin tüm kişiliğini – kimliğini yada kurumsal bakışını oluşturur.
 • Bizler için ayrıca web sitesinin rahat bir şekilde kullanılması için çalışmalar yaparız. Böylece karmaşık bir site yerine daha özgün ve profesyonel bir izlenim bırakırız. Bu da amaçladığınız kitleden daha fazlasına erişmenizi ve en önemlisi güvenilir olmanızı sağlar.
 • Tasarladığımız web sitesinin düzeni ve yapısının kolay olmasını sağlarız. Böylece yapmak isteyeceğiniz yenilikler veya değişiklikleri kolayca düzenleyebilir ve sizlerin daha erişilebilir olmanızı sağlarız.

Web Sitesi Tasarımcısı Neleri Bilmelidir?

Bu işi profesyonel olarak yapan kişiler olarak öncelikle tasarımın temel ilkelerinin neler olduğunu bilmeliyiz. Yani ne şekilde ilerlememiz gerektiğini veya neleri önce neleri sonra yapmamız gerektiğini bilmeliyiz. Sonrasında siteniz için gerekli olacak olan kodlama dillerini bilmeliyiz.

Daha sonrasında siteniz için gerekecek olan görsellerin veya multimedyaların düzenleneceği programlar konusunda uzmanlaşmalıyız (Adobe Ps gibi). Ayrıca aramalarda üst sıralarda görünebilmeniz ve daha çok erişim sağlayabilmeniz için gereken SEO bilgisine ve içerik yönetimi bilgisine sahip olmalıyız. Bu sebeple de arama motorlarının yaptığı güncellemeleri özveriyle takip etmeliyiz. En sonunda da göze çarpmak adına ve diğer rakiplersen sıyrılmak adına etkileyici içerikler hazırlayabilmeliyiz.

Kimler Web Sitesi Tasarımcısı Olabilir?

 • Ajansların veya pazarlama departmanlarının tasarım tarafında kariyer sahibi olmak isteyen kişiler
 • Bilişim sektöründe çalışmakta olan, programlama bilgisine sahip ve web tabanlı yaptığı yazılımların etkisini güçlendirmek isteyen kişiler
 • Görsel tasarım alanında kariyer yaparak, internet ve elektronik ortamdaki programlama konusunda başarılı adımlar atmak isteyen kişiler
 • Bilgisini uluslararası sertifikalar ile belgeleyip, yurtiçinde veya yurtdışında kariyer olanaklarına sahip olmak isteyen herkes web sitesi tasarımcısı olabilirler.

Bizler bu saymış olduğumuz tüm birikimlere ve donanıma sahip deneyimli kadromuzla sizlere en iyiyi vermeyi amaçlayan bir firmayız. Gerekli tüm eğitimleri takip eden, kendini güncel tutmayı bilen, yazılımları ve kodlamaların en yeni versiyonlarını öğrenmeyi benimseyen ve en önemlisi müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir vizyona sahibiz.

Amaçlarınız, hedefleriniz ve planlarınız doğrultusunda size en iyiyi sunmayı hedefleriz. Profesyonel web tasarımcı kadromuzla sizleri ve sahip olacağınız web sitelerini en iyiye ulaştırmak, sizlerin daha profesyonel görünmesini sağlamak ve sitenizi daha erişilebilir hale getirmek bizlerin önceliğidir. Sizlerin memnuniyeti bizim mutluluğumuzdur.

İnsanların ziyaret etmek, satın almak, abone olmak vs. İsteyeceği bir web sitesi oluşturmak için güçlü kodlama ve tasarım becerilerinin bir kombinasyonu gereklidir. Bu, web tasarımcılarını ve web geliştiricilerini bugün vazgeçilmez kılıyor.

Özellikle ekonomik bir gelir için web sitesi kurmayı düşünüyorsanız, rolünüzü, işinizi iyi bir şekilde kavramanız ve bir web tasarım uzmanına aktarmanız önemlidir. Bu, kariyer yolunuzu, ticari yaşamınızı ve konumlandırmanızı çok daha kolay hale getirecek.

Web Tasarım Uzmanı Nedir?

Web tasarım uzmanı olarak sektörünüze ve ihtiyacınıza göre internet sitenizi uygun tasarımlar kullanarak kurumsal kimliğinize uygun internet siteleri hazırlayan kişiye web tasarım uzmanı denir. Bir web sayfası hazırlarken bazen hazır tema bazen ise size özel temalar tercih edilir. Bu durum sizin ihtiyaç duyduğunuz siteye göre belirlenmektedir.
Web tasarım uzmanı, işini dijitale taşımak isteyen herkes için günümüzde büyük önem taşıyor.

Web tasarım uzmanı aracılığıyla yaptırabileceğiniz internet platformları:

 • Kurumsal web sitesiE Ticaret sitesi
 • Landing Page
 • Kişisel web site
 • WordPress site
 • Blog sitesi

Bir firma sahibi iseniz müşterilerinizin size internetten ulaşmasını istersiniz. Bir gıda işletmeniz varsa paket servis yapmak için yemek sepetine üye olup bir dünya komisyon ödemek yerine kendi firmanızın internet sitesini açıp online sipariş alabilirsiniz.
Eğer kurumsal bir firmanız ve tüm Türkiye’ye hizmet verecek işiniz varsa neden sadece kendi bölgenizdeki kişiler ile yetinesiniz ki? 2020 yılında başlayan korona virüs nedeniyle artık firmaların internette olması seçenekten öte zorunlu hale geldi.

Düşünün ki Instagram’dan satış yapan bir butiksiniz ve ciddi bir takipçi kitleniz var. Bu takipçilerin birçoğu İnstagram butiklerine güvenip alışveriş yapmak istememektedir. Eğer müşterilerinize EFT, Havale, Kredi kartı hatta taksit seçeneği sunarsanız dönüşümleriniz artar ve iş hacminiz yükselir.

Web Tasarım Uzmanı Ne İş Yapar?

İnternette var olabilmeniz için bir isim yani alan adına ve de hosting yani web sitesinin yayınlayacağımız yere ihtiyacınız var. Eskiden firmalar ışıklı tabelalar yaptırıp müşterilerinin dikkatini çekmeye çalışırdı. Şimdi ise çağımız dijital çağ.

Eğer dijital çağın dinamiklerine uymayıp ofisinize, firmanıza, dükkanınıza gelen müşteriler bana yetiyor zaten deyip web sitesi yaptırmıyorsanız rakipleriniz veya size rakip olmak isteyen kişiler elini sizden önce tutup pastadan payını alacaklardır.

Her şey iyi güzel ama bu konuda bilgim yok diyorsanız zaten amacımız sizi teknik detaylar ile boğmadan firmanıza yakışır kurumsal web sitesi yapmak, firmanızın kurumsal renklerine ve ciddiyetine göre hazırlayacağımız mobil uyumlu internet siteleri ile müşterileriniz artık size güvenecek, sizi daha profesyonel bulacak ve sizi arayacak.

Freelance Web Tasarım Uzmanı

Bir uzman aracılığıyla yardım almadan önce web tasarım konusunda da bilgi almak isteyebilirsiniz. Web tasarım hizmetlerimiz genel olarak internet sitenizin:

 • Genel tasarımı
 • Ana sayfa görünümü
 • Düğmeler ve diğer sayfalar
 • Sosyal medya entegrasyonları
 • Görsellerin ve yazıların ekleneceği alanlar
 • Blog, hizmet ya da ürün sayfaları
 • İletişim bilgilerinin yer aldığı sayfa
 • Hakkımızda içeriği gibi her alanın işinize ya da kişisel uğraşı alanınıza göre oluşturulması prensibiyle yapılan internet sitesi oluşturma
 • ve geliştirme çalışmalarıdır.

Bir web tasarım uzmanı, sizin için bütün bu alanları en işlevsel olarak tasarlar. WordPress sitelerde çoğunlukla hazır tema kullanımı yaygındır. Ancak bazı özel alanların oluşturulması için kullanılan özel web tasarım programları bulunur. Bir web tasarım ajansı olarak unvanımızla isteklerinize uygun en ferah ve kullanışlı site yapısını oluşturup size teslim ederiz.

Kurumsal Web Sitesinin Ortalama Fiyatı Nedir?

Kurumsal web sitelerine büyük bir titizlik ile hazırladığımızdan emin olabilirsiniz. Bu gerçekten bir web tasarım uzmanından özenilerek ve ciddi mesailer hazırlandığı bilmenizi isterim. Bir web sitesinin ortalama maliyeti 1000tl den başlar.

Fakat piyasada o kadar beceriksiz ve işini yarım yamalak iş yapan firmalar var ki sırf müşteri çekmek için ucuz web sitesi adı altında en ufak sorunda bozulan bozulduğu zaman destek vermeyen verse bile ekstra para isteyip sizin internet sitesi yaptırma hevesinizi kursağınızda bırakabilir. Yaklaşık 10 yıldır web tasarım uzmanı olarak bu tarz web tasarım firmalarından uzak durmanızı öneririm hem değerli vaktiniz, paranız hem de sinir stres ile hiç uğraşmayın.

Web Tasarım Uzmanı Görev Tanımı

İnternet siteniz sizin dijital kartvizitiniz olmaktan öte, işinizin en önemli parçasıdır. Web tasarım uzmanı ise hedef kitlenizde olumlu bir etki bırakması için çalışan kişidir. Web tasarımcı olarak sizin için web sitelerini sadece oluşturmakla kalmıyoruz. Onların hem mobil yani telefondan düzgün gözükmesini sağlıyor hemde yaptığınız işe uygun bir tasarım hazırlıyoruz.
Bir internet sitesi için gerekli tüm teknik şeylerin kurulumlarını yaparak sizi teknik detaylar ile boğmuyoruz.

Web tasarım uzmanı tarafından verilen hizmetlerimiz arasında:

 • Alan adı ve hosting kayıt işlemlerinin yapılması,
 • Sitenizin kurumsal kimliğinize uygun hale getirilmesi,
 • Ürün ve hizmetlerinizin sitenize eklenmesi,
 • Eposta hesaplarının açılması,
 • İngilizce, almanca, rusça vb. diller için dil modüllerinin eklenmesi,
 • Ana menülerinin oluşturulması,
 • Sitenin en alt kısmındaki menülerin oluşturulması,
 • Ürün veya hizmet fiyatlarının girilmesi,
 • İletişim sayfası oluşturarak iletişim bilgilerinin eklenmesi,
 • Sosya medya’da takip edin ikonlarının eklenmesi,
 • Sitenize kaç kişinin girip çıktığını gösteren analitik modülünün eklenmesi (Google Analytics)
 • Facebok, Twitter, Instagram, Youtube sosyal medya paylaşım butonlarının eklenmesi
 • Mobil cihazlar ile uygun şekilde çalışmasının sağlanması,
 • İçeriklerin siteye eklenmesi veya eski site içeriklerinin taşınması,
 • Seo ayarlarının oluşturulması, talep edilirse seo çalışması yapılması,
 • Hata veren sayfaların kapatılması ve yenilenmesi,
 • Oluşabilecek teknik hataların çözülmesi yer alır.

Kullanılabilirlik açısından en işlevsel ve hedef kitleye en uygun formatta tasarım yapılması son derece önemlidir. Bu nedenle bir web tasarım hizmeti için herhangi bir ajans ya da firma ile anlaşmadan önce araştırmanızı iyi yapmalısınız.

Web Tasarım Uzmanı Olarak Verdiğimiz Hizmetler

 • Web tasarım uzmanları, gerekli internet protokollerine hakim ve belli kodlama programlarını bilen kişiler olmalıdır. En temel kodlama programları arasında yer alan HTML ve CSS’dir. Bu kodlama türlerine hakim web uzmanları sizin için istediğiniz özgünlükte WordPress internet sitesini tasarlayabilirler.
 • WordPress uzmanı olarak: Kullanılan renklerin ve sektöre uygun tema seçiminin nasıl yapılacağı konusundaki yetkinliğimizle site oluşturma sürecinde size gerekli yönlendirmelerde bulunuruz.Bir WordPress internet sitesi kurabilmek için gerekli temel altyapılara sahibiz.
 • Sektörümüze yönelik en son gelişmeleri takip ederek size her zaman güncel çalışmalar sunarız.
 • Estetik sayfa tasarımları hazırlayarak gelen ziyaretçilerinizin sitede uzun süre kalmasına yardımcı oluruz.
 • Sitenizi kullanım amacına en uygun şekilde tasarlarız ve doğru temayı sizinle birlikte seçeriz.
 • Yaratıcı tasarım çözümlerimizle internet sitenizi tamamen size özel tasarlarız.
 • Taleplerinizi göz önüne alarak site içinde oluşturmamızı istediğiniz alanları oluştururuz.
 • Web tasarım uzmanı arayışında iseniz markanıza değer katacak çözümlerle size yardımcı olabiliriz. Sayfanızın ferah görünmesini sağlayan, gerekli sertifikalar ile güvenlik önlemleri alınmış internet siteleri için bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Web Tasarım Hizmetleri

İstanbul’da Web tasarım konusunda tecrübeli, genç ve çalışkan bir ekibe sahip, internet sitenizin yenilenmesi, yeni site kurulumu, web tasarım hizmeti sonrası teknik destek destek alabileceğiniz, fatura kesebilen, aradığınız zaman ulaşabileceğiniz ve İstanbul ilinde web tasarım uzmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz!

Web Tasarım

İnternetteki hızlı gelişmeler, herkesin bir web sitesi olmasını zorunlu hale getirmiştir. Bu nedenle web tasarım hizmetleri de çok daha kapsamlı ve önemli bir hale gelmeye başlamıştır. İnternet sitesi yapımından site içinde gerçekleştirilen güncelleştirmelere kadar birçok çalışma, bu web hizmetleri içinde yer alır.
Web master, genellikle sadece bir sitenin kurulmasından sorumlu değildir. Site içi gerekli düzenlemeler, tasarımlar, site eklentilerinin kurulumu gibi birçok konuda hizmet verir. Bireysel olarak kurulan web siteleri ve bireysel web hizmetleri dışında kurumsal web tasarım hizmetleri de özellikle çok yoğun olarak aldığımız talepler arasındadır.
Kurumsal web sitenizi ziyaretçilerinize daha etkili bir şekilde sunabilmek için onların dikkatini canlı tutacak en güzel tema örneklerini tercih ederiz.
Peki, Web Tasarım Nedir? İnternet üzerinde bir sitenin kurulumu, güncelleştirilmesi, taşınması gibi hizmetlerin tamamı web sitesi tasarımı olarak ifade edilebilir. Bir internet platformunun oluşturulması ve sorunsuz bir şekilde kullanılması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Her bir aşama için üstün kaliteli hizmetlerimizle tanışabilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Profesyonel web tasarım, genel anlamda bir internet sitesinin tüm görünümü, içeriği ve alt yapısı için yapılan çalışmalar bütünüdür. Grafik tasarımlar, videolar, metin içerikler, sayfa içi düğme ve tema düzeni gibi her konu web sitesi içinde yapılan düzenlemelere dahildir. Profesyonel bir web tasarım ajansı olarak sizin için her aşamayı planlayarak tasarım öncesi, tasarım ve tasarım sonrası için bir plan çıkarabiliriz.

Hizmetlerimiz Hangi Aşamaları Kapsıyor?

İlk olarak karşılıklı fikir alışverişi yapar, isteklerinizi ve isteklerinize uygun yapabileceğimiz çalışmaları anlatırız.
Yaptığımız çalışmaları taslak halinde size sunarak görüşünüzü alırız.
Nihai karar üzerine sitenin son şeklini vererek gerekli alt yapıyı oluştururuz.
Siteyi aktif hale getirmeden önce mutlaka farklı cihazlardaki mobil uyumluluk durumunu test ederiz.
Site hızını ve performansını kontrol eder, bir sorun olmadığından emin olduğumuzda siteyi demo sürümden canlıya alırız.
Seo ve mobil uyumlu olarak tasarladığımız sitenizin internette kolay bulunabilir olmasına çalışırız. Dilerseniz site yapımı sonrasında güncelleştirme, bakım ve seo çalışmaları için de bizden destek alabilirsiniz.

Web Tasarım Neden Gerekli?

İnternetteki kimliğinizi şekillendiren sürecin tamamına web hizmetleri diyoruz. İnternetteki varlığını güçlü bir şekilde ortaya koymak isteyen herkesin yolu: “Web tasarım nasıl yapılır?” sorusunun cevabından geçmiştir. İlk olarak sektöre yönelik kullanılacak olan tasarımlar, grafik ögeler, yazılı içerikler belirlenmelidir. Ana hatlarıyla belirlenen çalışma için:
Alan adı ve hosting satın alma
Tema seçimi
Tema özelleştirme
İletişim formu ekleme
Seo analiz araçları eklentileri
Tema güncelleştirme
Güçlü bir veri tabanı altyapısı oluşturma
Server bakımı
Gerektiğinde yeni bir adrese taşınma
Alan adı ve hosting yenileme gibi birçok hizmeti profesyonel olarak adım adım gerçekleştirmekteyiz.
Önemli olan sizin istekleriniz ve sektörünüze hitap eden bir web hizmeti sağlayabilmektir. Bunun için hedef kitlenize uygun minimal ve ferah tasarımlarla internetteki yüzünüzü güzelleştirebiliriz. İsteklerinizi netleştirmeniz ve istediğiniz web sitesi tasarımına karar vermeniz halinde süreci çok daha hızlı bir şekilde yönetebiliriz.
Unutmayın ki önemli olan sizin isteğinizdir. İsteklerinizin ihtiyacınıza uygun hale gelmesini sağlamak ise bizim görevimizdir. Hedeflerinize ulaşmanızda size aracılık edecek online dükkanınızı birlikte tasarlayabiliriz. Şimdi bize ulaşın! Hemen çalışmaya başlayalım!

İyi Bir Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Web hizmetleri, sadece internet sitesi kurmaktan ibaret olmadığı için bu sorunun cevabını tek bir cümleyle vermek zordur. İyi bir web tasarım hizmeti öncelikle site kurulumu öncesinde yapılması gereken çeşitli çalışmaları kapsar. Eğer bir alan adı ve barındırma hizmeti yoksa internet sitenizin herhangi bir şekilde görünür olması da mümkün değildir.
Bu nedenle ilk önce estetik bir tasarım için bir ön çalışma yaparız. Sizin çıkardığınız taslağa uygun olarak sitenizin içeriğini şekillendirir, tema renklerini hedef kitlenize uygun olarak düzenleriz. Yayına almadan önce test ederek varsa hataları saptamaya çalışırız. Bu sayede oluşturduğumuz web sitesinin sizin için en kusursuz şekilde tasarlandığından emin oluruz.
İyi bir web sitesi tasarımı:
Kolay anlaşılabilir
Kolay kullanılabilir
Göz yormayan
Açık renklerin hakim olduğu sade tasarıma sahip olmalıdır.
İnternet Sitenizde Olması Gerekenler
Kullanıcılarınıza sunmak istediğiniz nedir? Bunu düşünerek internet sitenizde ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Eğer bir hizmet satıyorsanız ilk önce değerli bilgiye yer vermelisiniz. Bütün hizmetlerinizi detaylı bir şekilde açıklamalısınız. Web tasarım hizmetlerimiz internet sitenizde olmasını istediğiniz kısımlara ve bilgilere göre şekillenir.
Kullanıcı deneyiminin en iyisini sunabilmeniz ve hedef kitlenizi sitede daha fazla tutabilmeniz için en profesyonel tasarımı gerçekleştiririz. Ürün satmak istiyorsanız e-ticaret sitesini, bilgi paylaşmak istiyorsanız fonksiyonel bir blog sayfasını ihtiyacınıza göre oluştururuz.

Web sitesi içinde mutlaka yer alması gerekenler:

Lafı dolandırmadan işinizi net olarak açıkladığınız ve tecrübelerinizden bahsettiğiniz bir hakkımızda sayfası
Müşterilerinize detaylı bilgiler sunduğunuz hizmet ya da ürün sayfaları
Birden çok alanda hizmet ya da ürün satışı yapıyorsanız kategoriler
Sektörünüze uygun olarak oluşturduğunuz bir blog
İş örneklerinizi sergilemek isterseniz bir adet portfolyo sayfası
Müşterilerinizin size ulaşması için iletişim sayfası
Sosyal medya eklentileri
Sayfa güvenliği için oluşturulması gereken gizlilik sözleşmesi olmak üzere sıralanabilir.
Web Tasarım İçin Olmazsa Olmazlarımız
İşimizi son derece önemseyen ve bahanelerin arkasına sığınmayan bir firma olarak olmazsa olmazlarımız:
Başlangıç ve taslak aşamalarında müşterilerimizle karşılıklı görüş alışverişinde bulunuruz.
Sizin isteklerinizi tecrübelerimizle birleştirir ve site tasarımınızı en güncel temalarla oluştururuz.
Kurumsal, bireysel ya da e-ticaret sitelerinde önceliğimiz sadece ihtiyacınız olan hizmetlerdir. Sizi gereksiz eklentilerle ve ekstra hizmetlerle daha çok maliyet altına sokmaktan kaçınız.
Bir internet sitesinde hedef kitlenizin size ulaşması için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü iletişim kanalını entegre ederiz.
Arama motorlarının sitenizi bulabilmesi için seo ve mobil uyumlu tasarımlar gerçekleştiririz.

Web tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Verilen web hizmetlerini her biri için farklı bir ücretlendirme söz konusudur. Bu hizmetler arasında:
Alan adı tescili ve barındırma hizmeti
Alan adı yenileme ve taşıma hizmeti
Tema güncelleştirme
Tema değiştirme
Tema özgünleştirme
Eklenti ekleme olmak üzere çeşitli hizmetlerin yapılan çalışmanın mahiyetine göre fiyatları değişir.
Kurumsal wordpress web sitesi için ortalama 1000-5.000 TL arasında bir hizmet bedeli bulunur. Alan adı tescili ve barındırma hizmeti için bu rakam 250 – 500 TL arasındadır. Web site yapım maliyeti ise site içinde bulunması istenen farklı eklentilere ve talep edilen ekstra hizmetlere göre değişir. Standart bir wordpress web sitesi fiyatı 1000 TL olmak üzere sunduğumuz internet sitesi paketleri için en yüksek maliyet 5000 TL + KDV şeklindedir.
Önemli olan web tasarım hizmetlerinde estetik, kullanışlı ve hedef kitleye uygun çalışmalar yapmaktır. Eğer siz de işinize yarayacak, dilediğinizde teknik yardım hizmeti alabileceğiniz web hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz bizi şimdi arayın!

Web Sitesi Tasarımcısı Nedir?

İnternet sitelerinin yenilenmesi, düzenlenmesi ve bakımını yapan kişilere web sitesi tasarımcısı denir. Teknik konularda bilgisi sahibi ve problem çözme konusunda başarılıdırlar. Web tasarımcılar freelance veya şirket olarak iki gruba ayrılmaktadır.

Bir web sitesi; bir firmanın düşündüklerinin veya hayal ettiklerinin belirli bir tasarım üzerinde düzenlendiği, bir hedefin amaçlandığı, belirli ilkeler tarafından yönlendirilen, düzenlenen ve sonuç olarak tüm bu adımların bir yazılımla tamamlandığı işlemler bütünüdür. Tüm bu işlemlerin tasarım sürecini gerçekleştiren kişiye ise web sitesi tasarımcısı adı verilir.

Yani, bir web tasarımcı, internet sitesi çalışması yapılırken neyin daha iyi olacağını, kullanıcılar tarafından neyin daha kolay kullanılacağını ve genel işleyişte daha başarılı olabilmek adına neyin daha gerekli olduğunu anlatan, atılacak olan her adımı çözme ve yürütme yeteneğine sahip olan sektör çalışanlarıdır.

Web tasarımcısının yenilikçi, estetik duyguya sahip ve güncel olması beklentiler arasındadır. Kısaca web tasarımcı kimdir derseniz: web tasarım konusunda teknik bilgiye sahip, problem çözme yeteneği olan web siteleri sahiplerinin ihtiyaçlarını gideren kişilerdir diyebiliriz.

Web Sitesi Tasarımcısı Ne İş Yapar?

Bir web tasarımcı, sitenizin baştan sona her aşamasını tamamlar. İnternet siteniz için bir yol haritası çıkartıp, müşteri ve hedef kitlenize göre sitenin tasarım ve yazılım mimarisini oluşturur.  Hatta işi sadece siteyi tamamlamakla da bitmez. Gerektiğinde bakım ve güncelleştirmeler için sürekli dirsek teması halinde olmanız gereken kişilerden biridir.

İnternet sitesi oluşturma ve geliştirme süreçlerinde veri kaybı olmaksızın hizmet almak isterseniz, web tasarım hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Web tasarım uzmanı olarak en büyük önceliğimiz arzu ettiğiniz gibi bir web sitesi tasarlamaktır. Bunun için misyonunuzu, vizyonunuzu ve hedeflerinizi öncelik olarak alırız. Sitenizi ziyaret edecek olan kişilerin sizleri doğru bir şekilde tanımasını sağlar ve hizmet etmek istediğiniz noktalara kolayca ulaşabilmelerini sağlarız.
 • Web tasarımında estetik görünüm önemli bir konudur. Bu sebeple size ve amacınıza uygun renkleri, yazı tipini, düzeni ve görüntüleri seçeriz. Bu sizin web sitenizin tüm kişiliğini – kimliğini yada kurumsal bakışını oluşturur.
 • Bizler için ayrıca web sitesinin rahat bir şekilde kullanılması için çalışmalar yaparız. Böylece karmaşık bir site yerine daha özgün ve profesyonel bir izlenim bırakırız. Bu da amaçladığınız kitleden daha fazlasına erişmenizi ve en önemlisi güvenilir olmanızı sağlar.
 • Tasarladığımız web sitesinin düzeni ve yapısının kolay olmasını sağlarız. Böylece yapmak isteyeceğiniz yenilikler veya değişiklikleri kolayca düzenleyebilir ve sizlerin daha erişilebilir olmanızı sağlarız.

Web Sitesi Tasarımcısı Neleri Bilmelidir?

Bu işi profesyonel olarak yapan kişiler olarak öncelikle tasarımın temel ilkelerinin neler olduğunu bilmeliyiz. Yani ne şekilde ilerlememiz gerektiğini veya neleri önce neleri sonra yapmamız gerektiğini bilmeliyiz. Sonrasında siteniz için gerekli olacak olan kodlama dillerini bilmeliyiz.

Daha sonrasında siteniz için gerekecek olan görsellerin veya multimedyaların düzenleneceği programlar konusunda uzmanlaşmalıyız (Adobe Ps gibi). Ayrıca aramalarda üst sıralarda görünebilmeniz ve daha çok erişim sağlayabilmeniz için gereken SEO bilgisine ve içerik yönetimi bilgisine sahip olmalıyız. Bu sebeple de arama motorlarının yaptığı güncellemeleri özveriyle takip etmeliyiz. En sonunda da göze çarpmak adına ve diğer rakiplersen sıyrılmak adına etkileyici içerikler hazırlayabilmeliyiz.

Kimler Web Sitesi Tasarımcısı Olabilir?

 • Ajansların veya pazarlama departmanlarının tasarım tarafında kariyer sahibi olmak isteyen kişiler
 • Bilişim sektöründe çalışmakta olan, programlama bilgisine sahip ve web tabanlı yaptığı yazılımların etkisini güçlendirmek isteyen kişiler
 • Görsel tasarım alanında kariyer yaparak, internet ve elektronik ortamdaki programlama konusunda başarılı adımlar atmak isteyen kişiler
 • Bilgisini uluslararası sertifikalar ile belgeleyip, yurtiçinde veya yurtdışında kariyer olanaklarına sahip olmak isteyen herkes web sitesi tasarımcısı olabilirler.

Bizler bu saymış olduğumuz tüm birikimlere ve donanıma sahip deneyimli kadromuzla sizlere en iyiyi vermeyi amaçlayan bir firmayız. Gerekli tüm eğitimleri takip eden, kendini güncel tutmayı bilen, yazılımları ve kodlamaların en yeni versiyonlarını öğrenmeyi benimseyen ve en önemlisi müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir vizyona sahibiz.

Amaçlarınız, hedefleriniz ve planlarınız doğrultusunda size en iyiyi sunmayı hedefleriz. Profesyonel web tasarımcı kadromuzla sizleri ve sahip olacağınız web sitelerini en iyiye ulaştırmak, sizlerin daha profesyonel görünmesini sağlamak ve sitenizi daha erişilebilir hale getirmek bizlerin önceliğidir. Sizlerin memnuniyeti bizim mutluluğumuzdur.

Web Geliştirici Ne İş Yapar?

Web geliştiricileri, oluşturulan tüm öğeleri (site yapısı, tasarım modellerini) alıp koda dönüştürürler. Web geliştiricileri genellikle herhangi bir tasarım çalışması yapmasalar da, süreç boyunca genellikle web tasarımcılarıyla yakın ilişki kurarlar, kurmalıdırlar. Bu işbirliği, geliştiriciyi danışman konumuna getirerek web tasarım sürecinin erken aşamalarında başlayabilir. Bir web tasarımcısı, bir web sitesinin nasıl görünmesini ve çalışmasını istediğini kurguladıktan sonra, geliştirici, öngördüklerini teknik ve maliyet açısından ele alarak programlanıp programlanamayacağını değerlendirir.

Akabinde tasarımcılar, kodlanacak müşteri onaylı tasarımları ve kırmızı çizgileri (bir sayfanın nasıl oluşturulacağına ilişkin özellikler) teslim ettiklerinde işbirliği yaparlar.

Web Tasarımcılar Ne İş Yapar?

Web geliştiricileri gibi, web tasarımcılarının da sorumlu oldukları bir web sitesinin tek bir görevi veya alanı yoktur. Web tasarım kesinlikle derya deniz bir alana hitap eder ve profesyonel çalışma gerektirir. Evet, web tasarımcıları, ziyaretçileri yönlendirmede (Örneğin, bir şey satın almak veya abone olmak) hem çekici hem de etkili olan dijital arayüzler tasarlamakla görevlidir. Burada web tasarım uzmanının, Growth Hacking yani Büyüme Korsanlığı zekası da devreye girer.

Önerilen Yazı: Web Tasarım Uzmanı Kimdir?

Bununla birlikte, web tasarım sürecinin çoğu, araştırma ve testler ile geçebilir. Bu nedenle, estetik açıdan hoş bir renk paletinin nasıl seçileceğini bilmek genellikle yeterli değildir.

Web tasarımcılarının, son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve motivasyonlarına hitap eden kişiye özel şeyler tasarlayabilmeleri gerekir. Ayrıca, tasarım kararlarının bir web sitesinin kodlamasını nasıl etkilediğini anlamalı ve dengelemeleri gerekir. Yani bu, bir web sitesinin son tasarımına geçmeden önce kapsamlı bir araştırma ve planlama sürecinden geçmek anlamına gelir.

Web sitelerine ihtiyaç duyan farklı türde meslekler ve işletmeler olduğu gibi, bunları oluşturmak için farklı web geliştiricileri ve tasarımcılar vardır. Hazır sistemlere sahip firmalarda vardır. Fakat bundan ne kadar verim alırsınız bilmem.

Web Tasarım Uzmanı Nitelikleri

Web tasarım uzmanında olması gereken temel nitelikleri aşağıya ekledik. Bunlar arttırılabilir. Bu tamamen kişiye ve ilgi alanına göre değişir. Fakat aşağıda olmazsa olmaz maddeler bulunuyor.

 • HTML (Hiper Metin İşaretleme Dili), Geliştiricilerin web tarayıcıları için metne stil vermesini sağlayan temel bir biçimlendirme dilidir.
 • CSS (CSS, güçlü bir işaretleme dilidir), Geliştiricilerin bir web sayfasındaki öğeleri biçimlendirmesine olanak tanıyan temel bir stil sayfası dilidir.
 • JavaScript, Geliştiricilerin bir web sayfasını statik bir şeyden etkileşimli bir şeye dönüştürmesini sağlayan temel bir komut dosyası dilidir.
 • PHP, Geliştiricilerin bir web sitesinin çekirdeğini kodlamak için bir komut satırı arabirimi aracılığıyla birlikte çalıştığı gelişmiş bir sunucu tarafı programlama dili.
 • Git, Geliştiricilerin bir web sitesinin çeşitli yinelemeleri ile çalışmasını ve yönetmesini kolaylaştıran bir sürüm kontrol platformu.

Bunun yanı sıra web tasarım uzmanları aşağıdaki niteliklere sahip olmalıdır. Yani olacak diye kesin bir şey olmasa da olması yararlıdır.

 • İyi proje ve zaman yönetimi
 • Web erişilebilirliğiyle ilgili en iyi uygulamalar
 • Arama motoru optimizasyonu
 • Dönüşüm oranı optimizasyonu
 • Müşteri iletişimi
 • Takım İşbirliği

Web Tasarımcıları için Tavsiyeler

Tam teşekküllü bir web tasarımcısı olmak için öğrenmeniz gereken çok şey var, bu yüzden kapsamlı ama çeşitli bir yaklaşım benimsemeniz en iyisidir. İşinizi en iyi şekilde yapmanız çok önemlidir. Bunun için de iyi bir deneyim gereklidir.

Başlangıç olarak, Dribbble ve Behance gibi platformlara abone olun. Rekabete ayak uydurmak için, nasıl tasarladıklarına ve şu anda tasarımın en son noktasında neler olduğuna aşina olmalısınız.

İkinci olarak, tercih ettiğiniz tasarım yazılımı tarafından sağlanan tüm eğitimleri gözden geçirin. Örneğin, Photoshop başlamanıza yardımcı olacak harika bir grafik tasarım programı olabilir.

Ardından, web tasarımı ipuçları ve eğitimlerinde uzmanlaşmış bloglara ve YouTube kanallarına abone olun. Web adresimizi (bugrayazar.com.tr), Smashing Magazine ve WebDesignerDepot (Her seviyedeki tasarımcılar için düzenli olarak yeni içerik yayınlar.) takip etmenizi öneririm.

Son olarak, web tasarımı profesyonel bir iştir. Eğer bu konuda profesyonel bir ediniminiz yok ise ekibimizden destek almayı düşünebilirsiniz.

Önerdiğin Videolar

Web Tasarım uzmanına mı ihtiyacınız var?

Şirketiniz için kurumsal bir web sitesi yaptırmaya karar verdiğinizde veya mevcut internet sitenizin yenilenmesi konusunda Web Tasarım uzmanı ile beraber çalışmanız en doğru seçenek olacaktır. Web uzmanı olarak bir çok kurumsal firmaya internet sitesi tasarımı, site yenilenmesi, sıfırdan site yapma konusunda hizmet vermekteyiz.

Buğra Yazar Kimdir?

Başa dön tuşu