WordPress

WordPress Siteye Kod Nasıl Eklenir?

WordPress kurulu web sitelerine kod eklemek sandığınız kadar zor değil. Kod bilginiz yoksa bile nereden ve nasıl kod ekleyeceğinizi en basit şekilde anlatacağım. Göstereceğim alanlardan css, html ve php kodlarını rahatça ekleyebilirsiniz.
WordPress siteler kod eklemek için;
Yönetim Panelinize girerek Görünüm>Tema Düzenleyici sayfasına tıklayın.

 

Şimdi 2.adıma geçebiliriz.  Sağ tarafta templates dosyalarını göreceksiniz. Bu dosyalar temanızın çalışması için gereken kodlardır.

Uyarı: Sitenize kod eklemekten önce mutlaka kodlarınızı yedekleyin. Aksi takdirde temanız bozulabilir. Kodlarınızı yedeklemek için notepad aracını kullanabilirsiniz.

Kodunuzu farklı bir sayfaya eklemek isterseniz sağ taraftaki alanlarda uygun sayfayı bularak kodunuzu ekleyip “Dosyayı Güncelle” butonuna basabilirsiniz.

1- header -> Bu dosyası adından da anlaşılabileceği gibi temanın üst kısmını ifade eder, ekleyeceğiniz kodlar sitenin üst kısmına eklenir.
2- footer -> Bu dosyası adından da anlaşılabileceği gibi temanın alt kısmını ifade eder, ekleyeceğiniz kodlar sitenin alt kısmına eklenir.
Tema düzenleyerek kod ekleme olayı bu kadar basit :)
Kafanıza takılan konuları yorum bölümünden bana sorabilirsiniz.
 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. hocam merhabalar. google adsense kodunu siteme ekledim. daha sonra sitemin anasayfasında footer bölümünde şu yazı çıkmaya başladı. ”Kodu https://cebimdedunya.com sitesinin HTML’sine, ile etiketlerinin arasına yapıştırın” Bunun sebebi nedir? Ters giden bişey mi var acaba? Google kodunu siteme ekledikten sonra google adsense kodu onayladı. Yanlış olsa onaylamazdı diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum hocam. Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar…

  2. hocam yazılarımı nasıl listelerim kodları nereye nasıl koyacağım bu işte çok yeniyim yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu